pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Budynek szkoły


Akademia Języka Polskiego im. Wandy Rutkiewicz


pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Nasza misja

Chcemy dzieciom zapewnić najlepszą edukację.
Pragniemy, aby była to szkoła, w której nie tylko wiele się nauczą,
ale do której będą też lubiły chodzić.
Nowa szkoła, nowy duch i ambicje.
Pragniemy, aby dzieciom nie był obcy język polski, polska historia i tradycje.
mgr Jolanta Głuch, dyrektor szkoły.

Id obrazka 2Akademia Języka Polskiego im. Wandy Rutkiewicz ruszyła we wrześniu 2011 roku.
Nasza nowa polska szkoła dla dzieci, młodzieży i dorosłych jest odpowiedzią na potrzeby Polonii na północno-zachodnich przedmieściach Chicago, gdzie rodzice musieli niekiedy daleko dowozić swoje pociechy do sobotnich szkół.Zajęcia odbywają się w soboty od godziny 9 rano do 13:00 po południu w budynku szkoły przy 700 N Schoenbeck Rd. Prospect Heights, IL 60070.
Głównym przedmiotem nauczania w szkole jest język polski. Dzieci poznają też polską kulturę i tradycje. W klasach starszych dochodzi geografia i historia Polski. W naszej szkole dzieci uczą się też religii, są przygotowywane do Pierwszej Komunii i Bierzmowania.
Szkoła prowadzi zajęcia w klasach przedszkolnych (z rytmiką dla dzieci w wieku lat trzech i czterech), poprzez zerówkę (pięciolatki) do klasy ósmej oraz klasy licealne.
Język POLSKI jest nauczany jako język PIERWSZY LUB OBCY (klasy bilingual). W naszej ofercie są również LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO DLA DOROSŁYCH.

Id obrazka 1Współczesna szkoła poza granicami Polski musi sprostać wielu wyzwaniom, jakie stawia dziś życie przed każdą szkołą, dziećmi, młodzieżą i rodzicami.

Teraz tradycyjne zostają tylko główne założenia szkoły polonijnej, czyli nauka języka oraz szacunek dla historii i tradycji kraju przodków.
Dziś dzieci muszą uczyć się szybciej i więcej, szerzej i lepiej, muszą w krótszym czasie posiąść dużo większą wiedzę niż poprzednie pokolenia, aby "zdążyć" wejść w świadome dorosłe życie i być w nim konkurencyjnymi.
Dlatego dziś metody nauczania muszą być więcej niż tradycyjne i dlatego Akademia Języka Polskiego im. Wandy Rutkiewicz nie stroni od nowinek w dziedzinie sposobów nauczania, w dziedzinie technologii nauczania i wykorzystywania najnowszych sposobów "docierania" do uczniów na wszystkich poziomach.

Tu do osiągnięcia celów dydaktycznych zaprzęgnięte są AUDIOWIZUALNE środki i metody nauczania oraz wykształcona i stale dokształcająca się kadra pedagogiczna.

Id obrazka 3Nie bez znaczenia są też piękne klasy i budynek szkoły oraz życzliwa, rodzinna atmosfera.

Bardzo ważnym elementem jest dziś dokształcanie nauczycieli. Dyrektor szkoły mgr Jolanta Głuch ukończyła w 2011 z wynikiem bardzo dobrym dwuletnie studia podyplomowe w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Już dziś uczniowie Akademii im. Wandy Rutkiewicz korzystają z dobrodziejstw najnowszych naukowych osiągnięć w dziedzinie nauczania języka polskiego.
Strona Główna Strona Główna Nasza misja Patron Kronika/wydarzenia Ogłoszenia Sponsorzy Fundusz nagród i stypendiów Kontakt
Szkoła Program Kursy Zawodowe Dla Dorosłych Kadra Galeria Kalendarz Odkryj atuty Akademii Języka Polskiego im. Wandy Rutkiewicz
Uczniowie Zapisy Dyktanda Teksty ze słuchu Prace domowe
Kontakt Szkoła

Betsy Ross Elementary School
700 N Schoenbeck Rd.
Prospect Heights, IL 60070
Wejście: 680 N Schoenbeck Rd.
GPS: [Google Maps]

Biuro

2430 E Rand Rd., Suite B
Arlington Heights, IL 60004

847 430-6777
biuro@rutkiewicz.org

Strefa Rodzica

Aby uzyskać hasło prosimy kontaktować się z administracją / biurem.