pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Budynek szkoły


Akademia Języka Polskiego im. Wandy Rutkiewicz


pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Nasza misja

Chcemy dzieciom zapewnić najlepszą edukację.
Pragniemy, aby była to szkoła, w której nie tylko wiele się nauczą,
ale do której będą też lubiły chodzić.
Nowa szkoła, nowy duch i ambicje.
Pragniemy, aby dzieciom nie był obcy język polski, polska historia i tradycje.
mgr Jolanta Głuch, dyrektor szkoły.

Id obrazka 2Akademia Języka Polskiego im. Wandy Rutkiewicz ruszyła we wrześniu 2011 roku.
Nasza nowa polska szkoła dla dzieci, młodzieży i dorosłych jest odpowiedzią na potrzeby Polonii na północno-zachodnich przedmieściach Chicago, gdzie rodzice musieli niekiedy daleko dowozić swoje pociechy do sobotnich szkół.Zajęcia odbywają się w soboty od godziny 9 rano do 13:00 i w piątki po południu od 17:00 do 20:30 w budynkach: Christian Liberty Academy (502 W Euclid Ave, Arlington Heights, IL 60004) i w drugiej lokalizacji: Betsy Ross Elemantary School( 680 N Schoenbeck Rd. Prospect Heights, IL 60070).
Głównym przedmiotem nauczania w szkole jest język polski. Dzieci poznają też polską kulturę i tradycje. W klasach starszych dochodzi geografia i historia Polski. W naszej szkole dzieci uczą się też religii, są przygotowywane do Pierwszej Komunii i Bierzmowania.
Szkoła prowadzi zajęcia w klasach przedszkolnych (z rytmiką dla dzieci w wieku lat trzech i czterech), poprzez zerówkę (pięciolatki) do klasy ósmej oraz klasy licealne.
Język POLSKI jest nauczany jako język PIERWSZY LUB OBCY (klasy bilingual). W naszej ofercie są również LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO DLA DOROSŁYCH.

Id obrazka 1Współczesna szkoła poza granicami Polski musi sprostać wielu wyzwaniom, jakie stawia dziś życie przed każdą szkołą, dziećmi, młodzieżą i rodzicami.

Teraz tradycyjne zostają tylko główne założenia szkoły polonijnej, czyli nauka języka oraz szacunek dla historii i tradycji kraju przodków.
Dziś dzieci muszą uczyć się szybciej i więcej, szerzej i lepiej, muszą w krótszym czasie posiąść dużo większą wiedzę niż poprzednie pokolenia, aby "zdążyć" wejść w świadome dorosłe życie i być w nim konkurencyjnymi.
Dlatego dziś metody nauczania muszą być więcej niż tradycyjne i dlatego Akademia Języka Polskiego im. Wandy Rutkiewicz nie stroni od nowinek w dziedzinie sposobów nauczania, w dziedzinie technologii nauczania i wykorzystywania najnowszych sposobów "docierania" do uczniów na wszystkich poziomach.

Tu do osiągnięcia celów dydaktycznych zaprzęgnięte są AUDIOWIZUALNE środki i metody nauczania oraz wykształcona i stale dokształcająca się kadra pedagogiczna.

Id obrazka 3Nie bez znaczenia są też piękne klasy i budynek szkoły oraz życzliwa, rodzinna atmosfera.

Bardzo ważnym elementem jest dziś dokształcanie nauczycieli. Dyrektor szkoły mgr Jolanta Głuch ukończyła w 2011 z wynikiem bardzo dobrym dwuletnie studia podyplomowe w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Już dziś uczniowie Akademii im. Wandy Rutkiewicz korzystają z dobrodziejstw najnowszych naukowych osiągnięć w dziedzinie nauczania języka polskiego.
Strona Główna Strona Główna Nasza misja Patron Kronika/wydarzenia Ogłoszenia Sponsorzy Fundusz nagród i stypendiów Kontakt
Szkoła Program Kadra Galeria Kalendarz Odkryj atuty Akademii Języka Polskiego im. Wandy Rutkiewicz
Uczniowie Zapisy Dyktanda Teksty ze słuchu Prace domowe
Kontakt Szkoła

Christian Liberty Academy
502 W Euclid Ave.
Arlington Heights, IL 60004

Betsy Ross Elementary School
680 N Schoenbeck Rd.
Prospect Heights, IL 60070

Biuro

2430 E Rand Rd., Suite B
Arlington Heights, IL 60004

847 430-6777
biuro@rutkiewicz.org

Strefa Rodzica

Aby uzyskać hasło prosimy kontaktować się z administracją / biurem.